Jsme neobyčejná soukromá mateřská škola v Hradci Králové. Pečujeme a staráme se o Vaše děti více než sedm let. Pracují u nás zkušené, hodné a trpělivé tety. V každodenním provozu je v našem týmu pět členů. Klademe důraz na respektující styl výchovy a individuální přístup k Vašemu dítěti, přátelskou atmosféru, příjemné, usměvavé a podnětné prostředí.

Na Vaše děti se těšíme od pondělí do pátku od 6:30 do 18:00 a po domluvě pomůžeme zajistit i 24-hodinové hlídání – včetně víkendů. Rovněž nabízíme příležitostné a krátkodobé hlídání dětí.

Náš cíl

Naším cílem je školka plná usměvavých a spokojených dětí. Sídlíme ve vile s velkou zahradou v blízkosti Terminálu MHD HK, poblíž Městské knihovny a Střední školy Vocelovy. Zahradu s dětským hřištěm, terasou a velkou pergolou přímo v areálu školky denně využíváme s dětmi pro většinu aktivit, trávíme tak hodně času venku na čerstvém vzduchu. Již sedmým rokem jsme zapojeni do vzdělávacího programu „Malý zahradník“, který učí děti o zahradu pečovat, pěstujeme si vlastní zeleninu a ovoce, to s dětmi zároveň sklízíme. Staráme se a učíme děti chovat se hezky k životnímu prostředí, třídíme odpad a pomáháme v projektu „Papír za papír“

Naše možnosti

Děti do tří let mají volnější program a do všech aktivit jsou zařazovány zcela nenásilně. Ve skupině je maximálně 10 dětí. Učíme je základní hygienické návyky, pomáháme s oblékáním, plenky měníme po osprchování. Projeví-li zájem, mohou „Medvídci“ navštěvovat i vzdělávací aktivity starších dětí („Dráčků“).
Děti od tří let mají více vzdělávacích programů i aktivit, mimo jiné i angličtinu, výtvarnou výchovu, hudební, pohybovou a taneční průpravu či stimulační program Maxík. Ve skupině je maximálně 15 dětí. Maximálně máme denně 20 dětí.

Se všemi dětmi každý týden pořádáme akce – někdy výlety, jindy dny plné her, závodů apod.

Děti k nám mohou na celodenní program nebo na program zkrácený a to buď dopolední nebo odpolední, detaily naleznete v ceníku. Rodičům nabízíme i jednodenní a hodinové hlídání dětí.

Během dne je pro děti zajištěn pitný režim. Jídlo připravujeme třikrát denně: dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu, během dne mají děti k dispozici navíc dostatek ovoce a zeleniny. Obědy dovážíme z certifikované jídelny a svačinky chystá teta Áďa, která se stará o zajištění dostatečné energetické hodnoty na celý den. Pro děti, které přicházejí brzy ráno nebo odcházejí pozdě odpoledne, můžeme po domluvě připravit i lehkou snídani nebo pozdní svačinu. Rodiče dětí se zvláštní dietou mohou přinést do školky vlastní jídlo. O jeho správné udržování a podávání se rádi postaráme.